Szukasz odpowiedniego materaca do spania ? Co musisz wiedzieć!

Jeśli szukasz expertów i nie stanowi dla Ciebie podjechanie do salonu stacjonarnego – nawet jeśli to wiążę się z odbyciem trasy do innego miasta, to  koniecznie odwiedź sklep z materacami w Lublinie

 

Materac do nieodłącznego elementu naszej rutyny snu. Sprawiają, że nasze ciało odpoczywa, a nasz umysł regeneruje się po dniu. właśnie, nie każdy materac jest dla każdego idealnY. Wiele jest rodzajów materacy, z zastosowaniami, które można dostosować do indywidualnych potrzeb snu. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze typy materacy do spania.

 • Materacy sprężynowe

Materacy sprężynowe to mały rodzaj materacy na rynku. Charakteryzują się one jednym z mechanicznych sprężyn pokrytych pianką. Mają różne stopnie twardości, w zależności od ilości sprężyny i ich grubości. Materacy sprężynowe są niedrogie, ale mają kilka wad. Najważniejszą z nich jest to, że sprężyny mogą się z czasem zepsuć i wyjśćć na zewnątrz, co może powodować dyskomfortu snu.

 • Materac piankowy

Materac piankowy to wyższy rodzaj materacy, które są z jednej lub kilku warstw. Dostępne są różne rodzaje pianki, w tym lateksowej, poliuretanowej i pianki z pamięcią kształtu. Materace piankowe są zwykle bardziej odpowiednie i odpowiadają na ruch, co może pomóc w lepszym wsparciu ciała snu.
Materace lateksowe

 • Materace lateksowe

są wykonane z naturalnego lub syntetycznego lateksu. Charakteryzują się jedną wysoką wartością, a także pomocą na roztocza i pleśń. Materace lateksowe są również zagrożeniem dla osób z alergiami, ponieważ lateks nie jest podatny na zbieranie pyłu i roztoczy. Są one zwykle stosowane od innych rodzajów materacy.
Materace hybrydowe

 • Materace hybrydowe

środki w sobie różne materiały, takie jak sprężyny, pianka i lateks, w celu uzyskania najlepszych właściwości z każdego z nich. Może być również wyposażony w dodatkową warstwę, taki jak żel lub węgiel aktywny, aby zapewnić lepszą widoczność podczas snu.
Materace podróży Materace podróży na materace, które można wykorzystać do indywidualnych potrzeb, poprzez zastosowanie zabezpieczenia i kąta nachylenia. Może być jedna specyficzna dla osób z bólami lub innymi schorzeniami, które wymagają specjalistycznego ułożenia ciała podczas snu.

 

Wiele powodów, dla których warto kupić dobry materac do spania.

Przede wszystkim materac jest jednym z najważniejszych elementów naszej sypialni, który wpływa na jakość naszego snu i zdrowia ogólnie. Oto kilka powodów, dlaczego warto zainwestować w dobry materac:

 1. Lepszy sen Dobry materac zapewnia wsparcie dla naszego ciała, co pozwala na relaksację mięśni i zapewnia nam silny sen. W ten sposób nasze ciało i umysł mogą się zregenerować, a my budzimy się wypoczęci i gotowi do nowego dnia.

 2. Zdrowie Materac może cieszyć się naszym zdrowiem ogólnie. Niewłaściwy materac może nasilić się do bólu brzucha, wzroku, głowy, a nawet do złej postawy ciała. Z drugiej strony, dobry materac może pomóc w leczeniu bólu i dyskomfortu, a także zapobiegać problemom z postawą ciała.

 3. Trwałość Dobry materac jest inwestycją na czas wolny. Odpowiednio  zastosowany materac może służyć przez wiele lat, a następnie pozwolic nam na komfortowy sen i wsparcie dla naszego ciała.

 4. Higiena Materac jest miejscem, gdzie spędzamy część naszego życia, dlatego ważne jest, aby był higieniczny. Dobry materac powinien być wykonany z materiałów, które są odporne na roztocza i pleśń, co zapobiega alergiom i chorobom.

 5. Dopasowanie do indywidualnej potrzeby Dobry materac powinien być ku;iony  do indywidualnej potrzeby każdej osoby. Różne rodzaje materacy, takie jak piankowe, lateksowe, hybrydowe czy mechaniczne, które można wyodrębnić do indywidualnych wymagań i potrzeb.

 Przy wyborze materaca należy pamiętać o dopasowaniu do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji, a także o wykorzystaniu i higienie.

Wybór materaca dla dziecka

Zależy od wielu czynników, w tym jaki wiek dziecka, jego potrzeby i czynniki. Oto kilka pytań, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze materaca dla dziecka.

 1. Wsparcie ciała dziecka: Materac powinien pomóc wspierać wsparcie dla zdrowia dziecka, aby pomóc w leczeniu bólu. Materace piankowe lub lateksowe są dobre, ponieważ dopasowują się do kształtu ciała dziecka i optymalnego komfortu i wygody.

 2. Higiena: Materac dla dziecka powinien być łatwy w czyszczeniu i opieki na pleśń i bakterie. Niektóre materace mają właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, które utrzymują materac w czystości.

 3. Bezpieczeństwo: Materac dla dziecka powinien być wykonany z materiałów bezpiecznych od substancji. Zwrócono uwagę na certyfikaty i standardy jakościowe, takie jak OEKO-TEX,